Konferencja

Możliwości wsparcia inwestycji firm w województwie opolskim w roku 2024
25.04.2023, Park Naukowo-Technologiczny w Opolu

 Konferencja „Możliwości wsparcia inwestycji firm w województwie opolskim w roku 2024” skupia się na analizie oraz prezentacji dostępnych narzędzi i programów wspierających rozwój małych i średnich przedsiębiorstw działających w województwie opolskim.

Porozmawiajmy o różnorodnych formach wsparcia, takich jak dotacje, kredyty preferencyjne czy dotacje bezzwrotne. Konferencja stanowi platformę do wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów biznesowych oraz zdobycia wiedzy na temat aktualnych możliwości finansowania i rozwoju przedsiębiorstw w województwie opolskim w roku 2024.

Agenda

9:30-10:00
Rejestracja uczestników

 

10:00-10:15
Wsparcie innowacji w ramach działalności Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu
prof. dr hab. inż. Jarosław Mamala, Prezes Zarządu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu Sp. z o.o.
10:20-10:40
Możliwości pozyskania dotacji bezzwrotnych dla firm w regionie w roku 2024
Tomasz Hanzel, Dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki
10:45-11:20
Kredyt ekologiczny 2024
Agata Klińska-Borek, mBank

 

11:25-12:00
Audyty (audytor) + Programy Krajowe (SMART) + PSI
Ziemowit Grygierczyk, Partner Zarządzający ZAGA Fundusze Europejskie

 

11:25-12:00
Audyty (audytor) + Programy Krajowe (SMART) + PSI
Ziemowit Grygierczyk, Partner Zarządzający ZAGA Fundusze Europejskie

 

12:05-12:20
Przerwa kawowa

 

12:25-13:30
Strefa wystawiennicza
Rozmowy indywidualne dla zainteresowanych firm

 

13:35-14:00
Lunch i zakończenie spotkania

 

Prelegenci

Tomasz Hanzel

Dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki – jednostki pełniącej rolę Instytucji Pośredniczącej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020 oraz Funduszy Europejskich dla Opolskiego na lata 2021 – 2027. Członek Komitetu Monitorującego Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021 – 2027 oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020. Członek Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, Wojewódzkiego Zespołu Koordynacji ds. Uczenia się Przez Całe Życie, Forum Biznesu Uniwersytetu Opolskiego, Rady Biznesu przy Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej.
Zaangażowany w programowanie i wdrażanie funduszy strukturalnych w Polsce od 2004 roku. Odpowiedzialny m.in. za kwestie programowania, negocjacji z KE oraz Rządem, zarządzania, naborów wniosków, rozliczania, kontroli projektów.
W latach 2010 – 2021 pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych UMWO.

Absolwent Wydziału Budownictwa na Politechnice Opolskiej, a także studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, audytu i kontroli na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz MBA Project Management & Leadership w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.

Ziemowit Grygierczyk

Wykształcenie: wyższe ekonomiczne (Uniwersytet Opolski) oraz socjologiczne (Uniwersytet Jagielloński).

2001 r.-2003 r. Bank BGŻ – analityk bankowy w dziale ryzyka kredytowego MŚP oraz dużych firm,

2003 – 2005 r. kontrakt B2B jako dyrektor finansowy w dużym przedsiębiorstwie zajmującym się handlem międzynarodowym,

Od 2004 r. (nadal) współzałożyciel firmy ZAGA Fundusze Europejskie (www.zaga.pl), zajmującej się świadczeniem usług doradczych w zakresie środków finansowych z programów przedakcesyjnych i funduszy strukturalnych UE, firmy lokowanej w rankingach FORBES i Fundusze Europejskie jako lidera w regionie.

Od 2020 r. (nadal) nauczyciel akademicki (Uniwersytet SWPS) na kierunku Psychologia Biznesu z zakresu „Zarządzanie projektami i pozyskiwanie funduszy”

 

 Agata Klińska-Borek

Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w pozyskiwaniu i rozliczaniu środków publicznych dla przedsiębiorstw na realizację projektów B+R oraz inwestycyjnych dotyczących wdrażania innowacji m.inn. w ramach POIR, POIG, RPO. W mBanku pełni rolę eksperta ds. funduszy europejskich i odpowiada za wdrażanie kredytów finansowanych z udziałem środków unijnych, analizę i ocenę projektów w obszarze bankowości korporacyjnej. Uczestniczy w pracach grupy roboczej Związku Banków Polskich ds. kredytu technologicznego i ekologicznego w ramach FENG.

prof. dr hab. inż. Jarosław Mamala

Prezes Zarządu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu. Polski naukowiec, wynalazca, nauczyciel akademicki, przedsiębiorca i mechanik z zawodu. Profesor nauk inżynieryjno-technicznych. Od 2012 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu Sp. z o. o. Jako nauczyciel akademicki jest związany z Politechniką Opolską od 1996 roku. Autor i współautor ponad 225 publikacji naukowych oraz 12 patentów zorientowanych m.in. wokół zainteresowań związanych z motoryzacją oraz silnikami spalinowymi.

Organizatorzy

Miejsce: atrium w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu
ul. Technologiczna 2B, 45-839 Opole
25 kwietnia 2024, godz. 10:00

Kontakt

Inkubator Przedsiębiorczości
PNT w Opolu